• Jakie najczęstsze pytania mają klienci bileterii internetowych ?

  7 miesięcy ago
  Dość bardzo często dochodzi do sytuacji, gdy pojawiają się pewne niejasności i sytuacje z którymi na pierwszy rzut oka bardzo ciężko sobie poradzić samemu. Zawsze oczywiście można skontaktować się z wykwalifikowaną kadrą pracowników bileterii, jednak my postaramy się przedstawić odpowiedzi na najczęściej pojawiające się problemy.
 • Objawy podrażnienia wątroby

  2 lata ago
  Różnego rodzaju bóle wątroby mogą być objawami poważnego schorzenia wątroby, a także uwyraźnieniem tego, że jakaś osoba zjadła zbyt ciężkostrawny posiłek. Dlatego bardzo ważne jest, aby w sytuacji przedłużającego się bólu wątroby udać się na konsultacje do lekarza, który będzie w stanie określić przyczyny bólu wątroby występującego u pacjenta. Jednocześnie trzeba podkreślić, że wątroby…
 • Dlaczego warto dbać o wątrobę

  2 lata ago
  Wątroba jest bardzo ważnym narządem pełniącym przeszło 500 funkcji w każdym organizmie. To jednocześnie duży narząd, o którym wydaje się trudno zapomnieć, a jednak jak się okazuje, można. Niestety jest również jednym z najbardziej zaniedbywanych narządów. To wystarczający powód, aby w końcu coś w tej kwestii zmienić.
Październik 2013
P W Ś C P S N
« Wrz   Lis »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Archive for Październik 13th, 2013

Zalety diety wysokobiałkowej.

Dieta wysokobiałkowa jest to zywienie w pełni pokrywające się na energię i składniki odżywcze, ale dostarczające o 50% więcej białka. Dieta ta dostarcza 1,5–2g białka/ kg masy ciała, czyli ilościowo 100–150g dziennie, co stanowi ok. 20% całkowitej energii (dieta podstawowa zakłada ok. 10-14%). Zadaniem tej diety jest dostarczenie dużej ilości aminokwasów do budowy i odbudowy tkanek, tworzenia białek odpornościowych, enzymów i hormonów. Stosuje się ją w stanach zwiększonego zapotrzebowania na białko, a więc nie tylko do budowy mięśni, ale podczas wyrównanej marskości wątroby, rekonwalescencji po zawale mięśnia sercowego, w stanach pooperacyjnych po częściowym wycięciu trzustki czy jelita grubego – w zespołach poresekcyjnych (pooperacyjnych), po urazach czaszki, oparzeniach i wypadkach, w chorobie Cushinga (zespół objawów chorobowych związanych z występowaniem podwyższonego poziomu kortyzolu), nadczynności tarczycy, po chorobach przebiegających z ujemnym bilansem azotowym (wyniszczające choroby jelit, wątroby, biegunki). Duża podaż białka powinna dostarczać osobom z niedożywieniem białkowym w przypadku chorób nowotworowych, przetok, anoreksji.