• Pełna stylizacja kobiecej twarzy

  1 rok ago
  Podczas każdej wizyty u kosmetyczki można skorzystać z szeregu różnych usług pozwalających na osiągnięcie pełnej stylizacji kobiecej twarzy. Należy podkreślić, że branża kosmetyczna w kraju jest obecnie bardzo dobrze rozwinięta i stwarza możliwość korzystania z konsultacji u specjalistów pozwalających na zakwalifikowanie klientki zarówno do rozbudowanych zabiegów pozwalających na nakładanie profesjonalnego makijażu i stylizacji brwi,…
 • Zabawki do wózka i fotelika

  4 lata ago
  Podczas podróży z maluszkiem warto zająć czymś jego uwagę. Rodzice zaopatrują się w zabawki, które można przyczepić do fotelika samochodowego lub do wózka. W czasie spacerów lub wyjazdu na zakupy i w odwiedziny do bliskich dziecko może zająć się zabawką. Odwraca to jego uwagę od tego, co może je wystraszyć lub sprawić, że poczuje…
 • Stłuszczenie wątroby – czy da się z tym walczyć?

  3 lata ago
  Jedną z najpopularniejszych chorób wątroby jest niewątpliwie jej stłuszczenie. Jest to schorzenie, które na początku przebiega bardzo łagodnie, jednak później może skutecznie uniemożliwić funkcjonowanie nawet najsilniejszym organizmom. Wątroba, jak każdy inny organ wewnętrzny jest bardzo czuła na wszelkie toksyny dostarczane z zewnątrz i dlatego też w przypadku przyjmowania zbyt dużej ilości toksyn, w tym…
Wrzesień 2019
P W Ś C P S N
« Lip    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Na czym polega konsultacja przed operacją plastyczną nosa?

Operacja plastyczna nosa może być wykonywana ze względów estetycznych lub medycznych. Za każdym razem jest przeprowadzana w znieczuleniu ogólnym, a rekonwalescencja trwa około 2-3 tygodni. Nieodłącznym elementem zabiegu jest również konsultacja lekarska, podczas której pacjent może uzyskać wszystkie ważne informacje, a lekarz – ocenić zakres planowanej operacji.

Według danych Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgii Estetycznej, operacja plastyczna nosa była w 2013 r. piątym pod względem częstotliwości wykonywania zabiegiem z zakresu chirurgii plastycznej w USA. Przeprowadzono ją bowiem ponad 145 tys. razy. Wskazaniem do operacji plastycznej nosa są zarówno względy estetyczne (np. gdy za duży lub garbaty nos zaburza proporcje twarzy), jak i medyczne (np. gdy krzywa przegroda nosowa utrudnia oddychanie lub jest przyczyną chrapania). – Co prawda najczęściej wykonuje się operacje plastyczne piersi, powiek i uszu, ale zaraz po nich są właśnie operacje nosa. Mamy bardzo wielu pacjentów, którym po prostu nie podobają się ich nosy, ale zdarzają się też tacy, którzy przychodzą w pełni ze wskazań medycznych. Wykonujemy np. zmniejszenie nosa, zdjęcie garbu, modelowanie przegrody czy opracowanie czubka – powiedział portalowi zdrowie.trojmiasto.pl dr Janusz Zdzitowiecki z Sopockiej Fabryki Urody. Nieodłącznym elementem operacji plastycznej nosa jest również konsultacja przedzabiegowa.

Znaczenie konsultacji przed operacją plastyczną nosa

Konsultacja przed operacją plastyczną nosa rozpoczyna się zazwyczaj od rozmowy o powodach, dla których pacjent chce się poddać zabiegowi. Jeśli wskazaniami do jego przeprowadzenia są względy medyczne, lekarz nie powinien ich kwestionować. Nieco inaczej wygląda sprawa względów estetycznych. Doświadczony chirurg plastyk jest w stanie od razu ocenić, na ile niezadowolenie pacjenta w wyglądu nosa jest uzasadnione, a na ile jest efektem wygórowanych oczekiwań związanych z operacją. Jeśli np. dana osoba chce uzyskać nos wyglądający identycznie jak u znanej aktorki czy modelki – a pod względem medycznym nie jest to możliwe – lekarz ma prawo odmówić przeprowadzenia operacji.

Kolejny etap konsultacji przed operacją plastyczną nosa to wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań. Operację można wykonać jedynie u osób ogólnie zdrowych, z zadowalającymi wynikami podstawowych badań krwi i moczu (lekarz zawsze zaleca ich wykonanie). Dodatkowo, paść mogą pytania o przyjmowane leki i suplementy diety, stosowane używki, a także choroby ogólnoustrojowe i stany, które wykluczają przeprowadzenie zabiegu (zaliczają się do nich m.in. ciąża, nowotwory, nieustabilizowane nadciśnienie oraz choroby serca).

W trakcie konsultacji przedzabiegowych standardowym działaniem są także badania wykonywane przez lekarza. Badanie fizykalne, zwane też palpacyjnym, to nic innego, jak ocena ułożenia kości i chrzęści tworzących nos poprzez dotyk i lekkie uciski. Nieodzowne jest również badanie z wykorzystaniem rynoskopu, czyli wziernika laryngologicznego, który wprowadza się do jam nosowych, dzięki czemu chirurg może ocenić stopień ewentualnej krzywizny przegrody nosowej. Obecność wydzieliny w jamach nosowych sugeruje z kolei infekcję bakteryjną lub wirusową, z powodu której zabieg musi być przełożony. W renomowanych placówkach prywatnych podczas konsultacji lekarz może przedstawić pacjentowi także komputerową przybliżoną wizualizację wyglądu nosa już po operacji. Ostatnim etapem jest przedstawienie zaleceń, których pacjent musi przestrzegać po zabiegu, aby uzyskać jak najbardziej zadowalające efekty oraz zminimalizować ryzyko ewentualnych powikłań.

Operacja plastyczna nosa jest refundowana przez NFZ tylko w przypadkach, gdy wskazaniem do jej wykonania są względy medyczne. Zabieg mający na celu poprawę wyglądu można wykonać tylko w klinikach prywatnych. W zależności od renomy placówki oraz zakresu operacji, jej ceny zaczynają się od około 2-3 tys. zł.

Comments are closed.