Konkretny Styl:

Twój Przewodniki po Modzie i Elegancji

Mała umywalka do wc

umywalka do wcDo małej łazienki przyda się również mała umywalka do wc, ale tego elementu z pewnością nie może zabraknąć, ponieważ pełni on podstawową funkcję, a także dlatego, że daje określony efekt końcowy na styl całego pomieszczenia. Możliwości wyboru jest wiele i ważne jest, aby wyjaśnić zarówno zastosowanie, jak i potrzeby estetyczne tych umywalek do małych łazienek.

Mała umywalka do wc – przeczytaj co warto wiedzieć przed zakupem

Zakup małej umywalki może być przydatny, jeśli próbujesz umeblować małą łazienkę np. dla gości. Ponadto mała umywalka do wc może być również idealna do dodatkowej łazienki, która znajduje się tuż obok sypialni. Wówczas preferuje się zakup armatury, gdzie mała umywalka do wc 20 cm, to minimalny rozmiar. Zachowuje on swoją funkcjonalność.

Małe umywalki do wc – poznaj różne rodzaje

Wbrew pozorom mała umywalka do wc jest dostępna w różnych rozmiarach i kształtach, czy tez z dodatkowym zabudowaniem. Oto kilka rozwiązań:

  • Mała umywalka do wc podwieszana: jest zaczepiona bezpośrednio do ściany i pozostawia wolną przestrzeń poniżej. Jest to idealny wybór do bardzo małej łazienki, a jeśli chcesz zaoszczędzić trochę więcej miejsca, możesz również zainstalować baterię na ścianie;
  • mała umywalka z szafką do wc: umywalka nablatowa na szafce łazienkowej uważana jest za praktyczne rozwiązanie w przestronnych łazienkach, ale są też małe umywalki, które idealnie pasują do szafki łazienkowej;
  • mała umywalka narożna do wc: ma bardzo specyficzny i nowoczesny design;
  • małe umywalki do wc prostokątne: są to zazwyczaj wąskie i płytkie zlewy, idealne do naprawdę mini środowisk.

Czy taj więcej na : Prostokąta czy okrągła umywalka? Dobierz tę jedyną!

Zazwyczaj standardowe wymiary umywalki to 60 cm szerokości i 50 cm głębokości; dla bardziej kompaktowej umywalki może osiągnąć nawet średnicę zaledwie 40 centymetrów. W przypadku małych umywalek głębokość, a co za tym idzie i wymiary, można jeszcze bardziej zmniejszyć, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na montaż baterii na ścianie.

Może Ciebie zainteresuje:   Oświetlenie w pokoju dziecka

Wymiary małej umywalki są jeszcze bardziej zwarte i generalnie płytkie. I tu pojawia się mała umywalka do wc 20 cm, która jest niezwykle ergonomiczna. Wybór armatury łazienkowej jest ogromny, również w przypadku, gdy pojawiają się trudne aranżacje.