Konkretny Styl:

Twój Przewodniki po Modzie i Elegancji

Cudowne właściwości olejku arganowego

W ostatnich latach naturalne kosmetyki stały się bardziej popularne niż kiedykolwiek. Odkryliśmy ich moc i zrozumieliśmy, że dzięki nim możliwe jest osiągnięcie znacznie większego sukcesu, niż w sytuacji, gdy stawiamy na sztuczne formuły. I tak też jest w przypadku olejku arganowego. Dziś korzysta z niego już bardzo wiele osób, dostrzegając, jak bardzo pozytywnie wpływa on na stan naszej skóry oraz włosów. W jaki sposób z niego skorzystać i dlaczego warto postawić właśnie na ten produkt? Oto kilka najważniejszych informacji.

Olejek arganowy pochodzi z Maroko – to tam produkuje się go najwięcej, pozyskując go ze specjalnego drzewa. Olej jest bardzo gęsty i ma maślaną wręcz konsystencję. Jest pełen witamin oraz innych substancji odżywczych, a przede wszystkim doskonale nawilża. Dlatego też, stosować go można na wiele różnorodnych sposobów. Przede wszystkim, warto go wykorzystać do pielęgnacji ciała – na przykład dodając go do balsamu. Dzięki niemu, skóra będzie gładka i napięta, a przy tym bardziej odporna na wszelkie podrażnienia.

Ten olejek również dobrze sprawdzi się przy tak zwanym olejowaniu włosów, a więc gdy będziemy go wsmarowywać we włosy od korzeni aż po końce, a także w skalp głowy – to najlepszy sposób na jedwabiście gładkie i pięknie rozczesujące się oraz lśniące włosy, której jednocześnie mniej się rozdwajają. Olejek arganowy dobrze sprawdzi się również przy pielęgnowaniu dłoni oraz paznokci. Jak zatem widać, wybór zastosowań jest bardzo szeroki i każdy znajdzie jakieś odpowiednie dla siebie.

Może Ciebie zainteresuje:   Sally Hansen – doskonałe odżywki