Konkretny Styl:

Twój Przewodniki po Modzie i Elegancji

Szczotka do brody dla lepszej pielęgnacji

Posiadanie brody wymaga regularnego pielęgnowania włosów brody, co pozwala na to, by włosy brody odpowiednio się prezentowały. Jednocześnie wielu mężczyzn zapuszczających brodę decyduje się również na różnego rodzaju stylizacje brody. W takim przypadku niezbędne jest wyposażenie się w szczotkę do brody.

Szczotka do brody musi mieć odpowiednio przygotowanie włosie, gdyż czesanie włosów brody, zwłaszcza w przypadku dłuższej brody niezbędne jest często stosowanie również zarówno szczotek do brody jak też grzebyków do brody. Potrzeba używania szczotek do brody przy zapuszczaniu brody pojawia się u poszczególnych mężczyzn po różnym czasie w zależności od tempa rośnięcia brody. U jednych mężczyzn używanie szczotki do brody może być niezbędne po okresie półtora tygodnia, gdy u innych po okresie trzech tygodni.

Atutem szczotek do brody jest możliwość dopasowania ich do długości brody. Sztywne a jednocześnie długie włosie w takich szczotkach pozwalają na bardzo dobre przeczesanie włosów brody, gdy nie jest ona jeszcze bardzo długa. Nie każdy rodzaj włosia szczotki do brody będzie sprawdzał się przy każdym rodzaju brody.

Gdy broda jest dłuższa sztywne włosie nie będzie się już sprawdzało i niezbędne jest postawienie na szczotki o delikatniejszym włosiu. Alternatywą do szczotek do włosów jest grzebień. Jednak w jego przypadku niezbędne jest odpowiednie dobranie odstępów pomiędzy poszczególnymi ząbkami w grzebieniu. Jest to ważne, gdyż źle dobrane ząbki w grzebieniu mogą prowadzić przy czesaniu do wyrywania włosów brody.

Może Ciebie zainteresuje:   Zdrowie to najcenniejszy skarb.