Konkretny Styl:

Twój Przewodniki po Modzie i Elegancji

Płytki czy nie płytki

Często przy remoncie, nie chcemy zmieniać naszego wnętrza, na klasyczne panele i farbę na ścianie. Chcielibyśmy jakoś unowocześnić nasze wnętrze, dobrym rozwiązaniem są płytki, jednak często chcemy zachować przy tym ciepły charakter wnętrza, a do tego już płytki nie bardzo nam pasują. Czy to jednak prawda, że płytki sprawiają, że pomieszczenie wydaje się zimne?

Oczywiście może tak być, jednak słowo może, nie oznacza, że musi. Możemy wyłożyć podłogę czy nawet ściany płytkami, zachowując przy tym ciepły charakter pomieszczenia. Nie mówiąc tylko o kuchni czy łazience, gdzie takie rozwiązania są popularne, ale też chociażby o salonie, sypialni czy każdym innym pomieszczeniu w naszym domu.

Płytkami które pozwolą nam zachować ciepły charakter pomieszczenia, są płytki drewnopodobne. Drewno i jego wygląd kojarzą nam się z ciepłem, dlatego też płytki drewnopodobne również będą sprawiać takie wrażenie. Zastosowanie przy tym odpowiednich dodatków i koloru mebli, może sprawić, że w danym pomieszczeniu będzie naprawdę ciepło i przytulnie.

Dodatkowo o czystość płytek i o ich zabezpieczenie jest dużo łatwiej zadbać niż o drewno. Dodatkowo możemy pozwolić sobie na wyłożenie takich płytek chociażby w łazience, gdzie drewno mogłoby być narażone na wilgoć czy wodę, co by powodowało niszczenie go. Oczywiście drewno można zabezpieczyć, jednak dbanie o to, wymaga dużo wysiłku i czasu. Wydaje się więc, że płytki drewnopodobne są lepszym rozwiązaniem w łazience niż drewno.

Podobnie sprawa wygląda w kuchni. Tutaj również drewno nie jest dobrym rozwiązaniem, dlatego płytki w kuchni mogą być płytkami drewnopodobnymi. Mogą to być też zwyczajne płytki, których wybór jest przecież ogromny. Warto tutaj wspomnieć o stronie internetowej. Można znaleźć tam bardzo wiele przeróżnych płytek, które możemy wyłożyć zarówno w łazience, kuchni jak i w każdym innym pomieszczeniu w naszym domu i nie tylko. Oprócz zwyczajnych płytek znajdziemy też tam mozaiki, które mogą być bardzo dobrym pomysłem na urozmaicenie wyglądu naszej ściany.

Może Ciebie zainteresuje:   Wybór armatury – na co postawić?

Warto również zastanowić się nad płytkami podłogowymi. Nie tylko jeśli chodzi o łazienkę i kuchnię, ale jeśli chodzi o cały dom. Płytki podłogowe, mogą być bardzo ciekawym urozmaiceniem naszego wnętrza, szczególnie jeśli nie chcemy wykładać podłogi panelami, ani nie marzy nam się wykładzina.

Może być to bardzo ciekawe urozmaicenie, które pozwala nam odmienić wnętrze naszego domu, a poza tym, możemy sporo poeksperymentować przy doborze mebli czy dodatków, a nawet koloru ścian. Płytki podłogowe dają nam dużo większe możliwości pod tym względem niż panele podłogowe, dlatego warto zastanowić się nad ich zastosowaniem i doborem pasujących do nich pozostałych części, wystroju naszego domu.