Konkretny Styl:

Twój Przewodniki po Modzie i Elegancji

Torty dobre na każdą okazję

tort-z-czekoladaSą takie wypieki, które znakomicie pasują na każdą okazję – czy to wtedy, kiedy spotykamy się na czyichś urodzinach, na jubileuszu bądź po prostu kiedy decydujemy się na to, by spędzić miło czas z przyjaciółmi. Jednym z takich wypieków jest bez dwóch zdań tort. Wprawdzie jeszcze do niedawna był on raczej symbolem święta, w chwili obecnej staje się bardziej popularny w sytuacjach zdecydowanie mniej oficjalnych. Które z tortów, jakie ich rodzaje, nadają się bezwzględnie na każdą okazję?

Z całą pewnością wśród różnorodnych rodzajów wypieków prym wiedzie tort owocowy. Jest on delikatny, bez dużej ilości kremu, a więc doskonale nadaje się dla wszystkich, którzy koncentrują się na tym, by jeść zdrowo. Ostatnimi czasy jedzenie dietetyczne jest w modzie i właśnie tego typu torty również nadają się na każdą okazję. Poza tym – opozycją, ale nie mniej smaczną – jest tort czekoladowy. Jeśli do tego ma on wiśniowe nadzienie, można mieć pewność, że w zachwyt wpadną wszyscy, nawet ci, którzy na co dzień za jedzeniem tortu nie przepadają.

Jeszcze jednym tortem znakomicie nadającym się czy to na uroczystość rodzinną, czy też na spotkanie w gronie przyjaciół, jest taki tort, który nie był pieczony, a przygotowany na zimno. Również jest bardzo delikatny, a jego podstawę stanowią najczęściej gotowe biszkopty bądź herbatniki, w masie zaś dominują delikatne, rozpływające się w ustach serki. Możecie go zamówić w szczecińskiej cukierni.  Taki smakołyk również warto okrasić owocami – smakuje wówczas wybornie i wszyscy bez wyjątków bardzo chętnie go jedzą.

Może Ciebie zainteresuje:   Dieta biblijna